لطفاً کمی صبر کنید...

ماهانه ۷۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در استان کرمانشاه تولید می شود

شناسه خبر: 78830 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مسئول واحد نظارت بر الکل و ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در حال حاضر ماهانه ۷۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و در این زمینه کمبودی در استان وجود ندارد. به گزارش ادوار، مسئول واحد نظارت بر الکل و ضدعفونی کننده‌های […]

مسئول واحد نظارت بر الکل و ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در حال حاضر ماهانه ۷۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و در این زمینه کمبودی در استان وجود ندارد.

به گزارش ادوار، مسئول واحد نظارت بر الکل و ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هم اکنون ۴ واحد تولید کننده محلول‌های ضدعفونی کننده دارای مجوز غذا و دارو در استان کرمانشاه فعالیت می‌کنند که علاوه بر رفع نیاز‌های استان، مازاد تولیدات این واحد‌ها به استان‌های خوزستان، تهران، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، خراسان رضوی و ایلام ارسال می‌شود.

رشیدی به نحوه نظارت بر تولید محلول‌های ضد عفونی در استان اشاره کرد و افزود: هر شرکت مُجازی که دارای کد irc) باشد در ابتدا برای ساخت محلول‌های ضد عفونی کننده باید درخواست اتانول طبی ۹۶ درجه در سامانه غذا و دارو ثبت کند که بعد از بررسی آمار تولید وعرضه این شرکت، تایید درخواست صورت می‌گیرد و به همان میزان حواله اتانول برای آن‌ها صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه نظارت‌های ویژه‌ای بر کالا‌هایی که با سلامت مردم ارتباط دارد صورت می‌گیرد، گفت: محموله‌های اتانول در زمان بارگیری توسط کارشناسان غذا و دارو پلمب و در مقصد نیز با حضور کارشناسان غذا و دارو فک پلمب می‌شود و پس از آن برای انجام آزمایشات نمونه برداری صورت می‌گیرد و در صورت تایید استاندارد، محموله اتانول به شرکت مورد نظر برای تولید محلول تحویل داده می‌شود.

رشیدی به نظارت‌های انجام شده بر واحد‌های تولید مواد ضد عفونی کننده در استان هم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه محصولات تولید شده در این واحد‌ها استاندارد است و بر اساس نمونه برداری‌های مستمری که صورت می‌گیرد تا کنون تخلفی در این زمینه در واحد‌های تولیدی صورت نگرفته است.

مسئول واحد نظارت بر الکل و ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: همچنین اکیپ‌های بازرسی غذا و دارو شامل دارو ساز و کارشناس سه نوبت در روز از داروخانه‌های سطح استان بازدید می‌کنند و محلول‌های ضد عفونی کننده را مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها