لطفاً کمی صبر کنید...

شکست دشمن در جنگ اقتصادی در گرو تکیه بر توانمندی های داخلی کشور

شناسه خبر: 78793 سرویس: سیاست، ﯾﺎﺩﺩاﺷﺖ

یادداشت/ هر زمان برای مقابله با مشکلات پیش روی کشور به فرهنگ دفاع مقدس رجوع کردیم، موفق شده‌ایم و اکنون نیز با پیروی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس و اتکا به توانمندی‌های داخلی کشور می‌توانیم دشمن را در جنگ اقتصادی شکست دهیم. ادوار خبر، «مجتبی یوسفی» نماینده مردم اهواز در […]

یادداشت/ هر زمان برای مقابله با مشکلات پیش روی کشور به فرهنگ دفاع مقدس رجوع کردیم، موفق شده‌ایم و اکنون نیز با پیروی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس و اتکا به توانمندی‌های داخلی کشور می‌توانیم دشمن را در جنگ اقتصادی شکست دهیم.

ادوار خبر، «مجتبی یوسفی» نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی؛ استقامت مردم ایران در روزهای سخت جنگ تحمیلی به تمام جهان ثابت کرد که پیروزی، پاداش مقاومت در طول جنگ تحمیلی بود؛ امروز با نگاه به گذشته و مرور وقایع دوران دفاع مقدس به این نتیجه می‌رسیم که تصور شکست دشمنان در جنگ اقتصادی دور از ذهن نیست؛ لذا تنها راهکار شکست دشمنان، مقاومت مردم، توام با همت و غیرت مسوولان در جهت خنثی‌سازی فتنه‌های بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی است.

دوران دفاع مقدس گنجینه‌ای از درس‌های پیروزی و راهکارهای غلبه بر مشکلات است؛ اکنون هم که دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از تمام ابزارهای تحت اختیارشان نهایت بهره را می‌برند، با به کارگیری و الگوبرداری از آموزه‌های دوران هشت سال دفاع مقدس می‌توان در برابر فشار و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرد و آنان را در تحقق اهدافشان ناکام گذاشت.

در دوران هشت سال دفاع مقدس کشورمان همزمان با ۲ توطئه سنگین تهدید نظامی و تحریم اقتصادی در بالاترین سطح خود، رو به‌رو بود، اما با روحیه و ایثاری که مردم از خود نشان دادند، توانستند کشور را از این بحران‌های سهمگین نجات دهند و شعار «ما توانستیم» را در مقابل چشم جهانیان معنا کنند.

امروز هم بازتولید ارزش‌های دوران دفاع مقدس و تقویت روحیه ایثارگری در جامعه می‌تواند راه عبور از مشکلات ایجاد شده توسط دشمنان باشد؛ دوران جنگ تحمیلی دارای ابعاد و بخش‌های مختلفی است که در هیچ کدام از مقاطع تاریخی ملت ایران سابقه ندارد و در هیچ زمانی سطح ایثارگری مردم ایران، مانند هشت سال دفاع مقدس، نمود نداشته است.

روحیه ایثار،‌ شهامت و ازخودگذشتگی ریشه در فرهنگ مردمان کشورمان دارد؛ هر زمان برای مقابله با مشکلات پیش روی کشور به فرهنگ دفاع مقدس رجوع کردیم موفق شده‌ایم و اکنون نیز با پیروی از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس و اتکا به توانمندی‌های داخلی کشور می‌توانیم دشمن را در جنگ اقتصادی شکست دهیم.

مجتبی یوسفی/ دفاع پرس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها