لطفاً کمی صبر کنید...

۵ هزار و ۸۰۰ قلم داروی غیرمجاز در جوانرود کشف شد

شناسه خبر: 78683 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو گفت: ۵ هزار و ۸۰۰ قلم داروی غیرمجاز از یک عطاری در جوانرود کشف و توقیف شد. به گزارش ادوار خبر، کیومرث رحیمی رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو گفت: اکیپ […]

رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو گفت: ۵ هزار و ۸۰۰ قلم داروی غیرمجاز از یک عطاری در جوانرود کشف و توقیف شد.

به گزارش ادوار خبر، کیومرث رحیمی رئیس اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو گفت: اکیپ کارشناسان این اداره به همراه مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان جوانرود، طی بازدید از یک عطاری ۵ هزار و ۸۰۰ قلم انواع دارو‌های قاچاق، تقلبی، خارج از شبکه رسمی توزیع و دست ساز به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان کشف و توقیف کردند.

وی افزود: صاحب مغازه برخی از دارو‌ها را در خودرویی که مقابل مغازه پارک شده بود نگهداری و در هنگام فروش از محل جاساز خارج می‌کرد که خودرو حسب دستور مقام قضایی بازرسی و مقدار قابل توجهی دارو در آن مشاهده شد که همه‌ی دارو‌ها توقیف شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: عطاری‌ها فقط مجاز به عرضه انواع گیاهان و عرقیات می‌باشند و عرضه هرگونه دارو، انواع دارو‌های دست ساز و خارج از شبکه رسمی توزیع، دارو‌های مخدر و روانگردان و نیز اقدامات پزشکی در عطاری‌ها ممنوع است.

وی اظهار داشت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این حوزه مراتب را با شماره ۰۸۳۳۴۲۷۸۵۴۱ بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی لازم به عمل آید.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها