لطفاً کمی صبر کنید...

بیش از ۱۲ هزار اراذل و اوباش شناسایی و با آنان برخورد شد/آمادگی نیروی انتظامی برای برگزاری انتخاباتی امن و پرشور

شناسه خبر: 78667 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، سیاست

سردار اشتری با اشاره به برخورد با مفاسد اجتماعی و مخلان نظم و امنیت، اعلام کرد: بیش از ۱۲ هزار نفر از اراذل و اوباشی که سطح‌بندی شده بودند شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گرفته است. سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و […]

سردار اشتری با اشاره به برخورد با مفاسد اجتماعی و مخلان نظم و امنیت، اعلام کرد: بیش از ۱۲ هزار نفر از اراذل و اوباشی که سطح‌بندی شده بودند شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گرفته است.

سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران ناجا که با حضور سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدا اظهار داشت: خدمت برادر عزیز و بزرگوارم سرلشکر باقری خیرمقدم عرض می‌کنم و از ایشان سپاسگزارم که با توجه به مشغله کاری دعوت نیروی انتظامی را پذیرفتن و در این همایش حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه در این همایش مدیران، فرماندهان، رؤسا و معاونان ناجا و همچنین رؤسای عقیدتی سیاسی سراسر کشور حضور دارند، ادامه داد: این همایش به صورت ویدئوکنفرانسی و در ۲۲۵ نقطه در حال برگزاری است.

فرمانده ناجا به اهداف برگزاری بیست و پنجمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و رؤسای ناجا اشاره کرد و تصریح کرد: بررسی ماموریت‌های سال گذشته، آسیب‌شناسی فرآیند و آمادگی برای اجرای مأموریت‌های سال ۱۴۰۰ از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

سردار اشتری به مأموریت‌های سال ۹۹ ناجا اشاره و عنوان کرد: نیروی انتظامی ضمن اجرای مأموریت‌های ذاتی خود، کمک به کادر درمان و همچنین انجام مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را نیز بر عهده داشت.

این مقام ارشد انتظامی ضمن قدردانی از تلاش و زحمات کادر درمانی سراسر کشور گفت: نیروی انتظامی در کنار کادر درمانی در تمامی صحنه‌ها حضور داشته و تلاش کرده که تمام مأموریت‌های محوله در این حوزه را به خوبی به سرانجام برساند.

وی در ادامه به راه اندازی قرارگاه امام رضا (ع) نیز اشاره کرد و گفت: از همان روز‌های اول ابلاغ راه‌اندازی این قرارگاه نیروی انتظامی فعالیت خود را آغاز کرد و همچنان ادامه دارد؛ ضمن اینکه تمام مراکز درمانی و بیمارستانی ناجا نیز آماده ارائه خدمت درمانی به مردم بودند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین عنوان کرد: ضدعفونی معابر با تمام تجهیزات و امکانات موجود، مراقبت از فضای مجازی (جلوگیری از تشویش اذهان عمومی)، برخورد با محتکران، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بازرسی و کنترل صنوف و… از جمله ماموریت‌های نیروی انتظامی در حوزه مقابله با ویروس منحوس کرونا بود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اجرای محدودیت‌های ترافیکی از ابتدای آذر ۹۹ تاکنون گفت: در این رابطه نیروی انتظامی با حداکثر توان در شهر‌ها و جاده‌ها حضور داشته به طوری که میانگین و به صورت روزانه حدود ۱۰ هزار نفر نیرو در این ماموریت به‌کارگیری شدند و بیش از ۷۶۰ هزار نفر روز از همکاران نیز مشغول اجرای مأموریت‌ها بودند.

سردار اشتری همچنین ادامه داد: در حوزه برخورد با مفاسد اجتماعی و مخلان نظم و امنیت و همچنین اراذل و اوباش نیز اقدامات مطلوبی صورت گرفته است و بیش از ۱۲ هزار نفر از اراذل و اوباشی که سطح‌بندی شده بودند شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در فراخوان‌ها نیز نیروی انتظامی با اشراف اطلاعاتی اقدامات پیش‌دستانه و مطلوبی انجام داده است.

فرمانده ناجا ادامه داد: در اقصی نقاط کشور (در بحث تقسیمات کشوری) همکاران ما برای بهتر انجام شدن مأموریت‌ها حضور فعال و موثری داشتند؛ بحمداله با توجه به انجام مطلوب ماموریت‌ها توانستیم کارنامه درخشانی از خود بر جای بگذاریم که جا دارد از تمامی همکارانمان در نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کنم.

سردار اشتری به پیام مسرت بخش و روح انگیز مقام معظم رهبری در ۲۹ مهرماه سال ۹۹ نیز اشاره و عنوان کرد: در آن پیام ایشان فرمودند: مردم توامان مهربانی و اقتدار را در ناجا می‌بینند و از اقدامات و ابتکارات ناجا در برخورد با منکرات نیز تقدیر و تشکر کردند که این امر باعث افزایش روحیه همکاران در نیروی انتظامی شد.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم منویات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز را به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم به مأموریت‌های ناجا در پایان سال ۹۹ نیز اشاره و تأکید کرد: نیروی انتظامی با راه‌اندازی قرارگاه نوروزی و امام رضا (ع) از ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ برای انجام ماموریت‌ها در ایام نوروز به‌صورت آماده‌باش بود.

برگزاری انتخاباتی امن و پرشور

این مقام ارشد انتظامی به آمادگی ناجا برای برگزاری انتخاباتی امن با مشارکت بالای مردم اشاره و عنوان کرد: در این رابطه نیازمند همکاری بسیج با همکارانمان در نیروی انتظامی در سراسر کشور برای حفاظت از صندوق‌ها هستیم که اقدامات لازم نیز انجام شده است.

سردار اشتری تصریح کرد: سال پیش رو سال حساسی است که باید برای اجرای مأموریت‌ها آمادگی کامل داشته باشیم و فرماندهان و آحاد کارکنان نیز بتوانند با برنامه ریزی مطلوب مأموریت‌ها را به نحو احسن به سرانجام برسانند.

وی در ادامه از حمایت‌های ستاد کل نیرو‌های مسلح قدردانی و تشکر کرد و گفت: این حمایت‌ها باعث رشد و پیشرفت نیروی انتظامی شده است که امیدواریم بیش از پیش مورد حمایت ستاد کل قرار بگیریم.

این مقام ارشد انتظامی به تبیین ابعاد فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه ایشان در گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و ادامه داد: بحمدالله در این خصوص اقدامات مطلوبی طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ انجام شده و تلاش ما بر این است که با اجرایی کردن اهداف معظم‌له در بیانیه گام دوم بتوانیم به پلیس در تراز انقلاب اسلامی برسیم.

وی مجددا از حضور تمامی همکاران سراسر کشور در این همایش قدردانی کرد و گفت: امید است که با اجرای منویات مقام معظم رهبری و حمایت‌های ستاد کل بیش از گذشته در اجرای مأموریت‌ها موفق عمل کنیم و با اقتدار پیش برویم.

منبع: دفاع پرس

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها