لطفاً کمی صبر کنید...

با روند افزایش بیماران باید به سمت راه اندازی«بیمارستان صحرایی» برویم/ کادر درمان خسته شده است

شناسه خبر: 78689 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر تعداد مبتلایان از این حد فراتر رود، ناچار باید به سمت راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و موقت پیش برویم. به گزارش ادوار خبر، دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حاشیه نشست روز شنبه ستاد استانی کرونا و در جمع اصحاب رسانه، با اعلام اینکه هم اکنون […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر تعداد مبتلایان از این حد فراتر رود، ناچار باید به سمت راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و موقت پیش برویم.

به گزارش ادوار خبر، دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حاشیه نشست روز شنبه ستاد استانی کرونا و در جمع اصحاب رسانه، با اعلام اینکه هم اکنون متوسط تعداد بستری های روزانه کرونا در استان ۱۳۵ نفر است، گفت: در صورت ادامه این روند باید ظرف هفته های آینده به سمت راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و موقت پیش برویم.

مرادی با بیان اینکه در روزهای اخیر، با سیر صعودی بیماری در استان مواجه هستیم، گفت: متوسط روزانه ترخیصی حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر است و این امر نشان دهنده سیر افزایشی بستری های کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با توجه به شروع موج چهارم کرونا در استان، اظهار داشت: در این موج تا حدود ۱۸۰۰ نفر پیش بینی افزایش بستری شده و برای این تعداد آمادگی های لازم فراهم شده است.

وی با هشدار بر اینکه اگر به این تعداد بستری برسیم، یعنی حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد تخت های دانشگاهی استان درگیر می شود، افزود: در این شرایط قطعا کیفیت خدمات رسانی حوزه درمان کاهش می یابد.

مرادی ظرفیت بخش درمان را محدود دانست، و تاکید کرد: اگر تعداد مبتلایان از این حد فراتر رود، ناچار باید به سمت راه اندازی بیمارستانهای صحرایی و موقت برویم.

وی ادامه داد: برخی بیمارستانها از جمله بیمارستان امام علی (ع) که مختص بیماران قلبی است و یا بیمارستان طالقانی که مختص مصدومان تصادفات و تروما است و بیمارستان معتضدی که مختص زنان و زایمان است را به هیچ عنوان نمی توانیم به بیماران کرونایی اختصاص دهیم.

مرادی اظهار داشت: رسیدن به پیک ۱۸۰۰ بستری پیش بینی ما است و اگر مردم همکاری کنند می توانیم از رسیدن به این وضعیت جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: برای این موج داروهای لازم بیماران کرونایی هم دپو شده و داروی “رمدسیویر” به مقدار کافی تامین شده است.

مرادی خاطر نشان کرد: ما تمام تلاشمان را برای خدمات رسانی به مردم انجام خواهیم داد، اما اگر به پیک ۱۸۰۰ نفر برسیم با چالش های بسیاری مواجه خواهیم شد و تامین تخت های ICU و دستگاه های اکسیژن کار دشواری خواهد بود.

مرادی افزود: لذا از مردم می خواهیم نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نیروهای بخش بهداشت و درمان بیش از یک سال است با این ویروس مقابله می کنند و واقعا خسته شده اند و از مردم انتظار داریم به فکر کارکنان این بخش ها هم باشند.

مرادی با اعلام اینکه در حال حاضر روزانه حدود سه هزار تست PCR و تست سریع گرفته می شود، گفت: نیروهای بخش آزمایشگاه تا ساعت ۲۳ و ۲۴ شب مشغول آزمایش بر روی تست ها هستند که موجب خستگی آنها شده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها