لطفاً کمی صبر کنید...

۸۱۶ پرونده تخلف بخش حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه رسیدگی شد

شناسه خبر: 78512 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اعلام کرد: به ۸۱۶ پرونده تخلف بخش حمل و نقل جاده ای استان در قالب کمیسیون های مواد ۱۱ و ۱۲ رسیدگی شد. به گزارش ادوار خبر، مهندس فریبرز کرمی گفت: کمیسیون مواد ۱۱ و ۱۲ به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اعلام کرد: به ۸۱۶ پرونده تخلف بخش حمل و نقل جاده ای استان در قالب کمیسیون های مواد ۱۱ و ۱۲ رسیدگی شد.

به گزارش ادوار خبر، مهندس فریبرز کرمی گفت: کمیسیون مواد ۱۱ و ۱۲ به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای برون شهری و اجرای دقیق قوانین و مقررات مربوطه در ارائه خدمات مطلوب به هموطنان است.

فریبرز کرمی اظهار داشت: در سال گذشته  ۲۶جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات رانندگان فعال در بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر و تعداد ۵۲ جلسه مربوط به کمیسیون ماده ۱۲ به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل و نقل عمومی جاده ای کالا و مسافر، تشکیل شده است.

وی ادامه داد: عمده تخلفات شرکت‌های حمل‌ و ‌نقل و رانندگان حمل‌ و‌ نقل برون شهری شامل صدور بارنامه بدون اطلاع راننده، سوءاستفاده از کارت هوشمند، عدم پرداخت کرایه حمل، عدم درج کد رهگیری بارنامه، جابه جایی بار بدون بارنامه، عدم رعایت مقررات حمل بارنامه‌های عادی و ترافیکی در جاده‌های استان و عدم ارائه خدمات مطلوب در حین سفر است.

وی گفت: جلسات کمیسیون ماده ۱۲برای رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده ای برون شهری برگزار می شود و بر همین اساس در سال گذشته  ۵۲جلسه کمیسیون ماده ۱۲ تشکیل شده که در حوزه شرکتهای حمل و نقل کالا تعداد ۳۸ جلسه تشکیل و به ۱۳۳ پرونده  شرکت های متخلف مورد رسیدگی واقع شده و در حوزه شرکتهای حمل ونقل مسافربری تعداد ۱۴ جلسه و پرونده تخلف  ۸۷ شرکت مورد بررسی قرار گرفته است.

کرمی ادامه داد: تعداد برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۱۱ در مجموعه ۲۶ جلسه برگزار و به تخلف ۵۹۶ راننده رسیدگی و مورد اتخاذ تصمیم لازم قرار گرفته اند که در این خصوص در حوزه رانندگان کالا تعداد ۱۶جلسه به تخلف ۴۴۲ راننده رسیدگی شده و در حوزه رانندگان حمل ونقل مسافربری تعداد ۱۰ جلسه تشکیل و به تخلف ۱۵۴ راننده رسیدگی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه در خصوص رای صادره در این جلسه اعلام کرد: با توجه به اختیارات تفویض شده به استان، برای رانندگانی که دارای تخلف حمل ونقلی بوده اند تعلیق چند ماهه کارت هوشمند رانندگان در نظر گرفته شد و آراء مربوطه ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح خدمات قابل ارائه به کاربران بخش حمل و نقل جاده ای و رضایت آنها، افزود: این اداره کل نظارت مستمر بر فعالیت های بخش حمل و نقل جاده ای برون شهری را دارد لذا شهروندان می توانند با تماس با سامانه ۱۴۱هرگونه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت را به این اداره کل منعکس کنند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها