لطفاً کمی صبر کنید...

کتابخانه‌های کرمانشاه به خاطر بحرانی شدن کرونا تعطیل شد

شناسه خبر: 78323 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اعلام کرد: با توجه به تغییر رنگ بندی کرونایی استان کرمانشاه و قرمز شدن ۹ شهرستان، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا کتابخانه‌های استان تعطیل شد. به گزارش ادوار خبر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: با تعطیلی کتابخانه‌ها فعالیت‌های فرهنگی تعطیل نشده و فعالیت‌هایی از جمله معرفی کتاب، برگزاری جلسات […]

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اعلام کرد: با توجه به تغییر رنگ بندی کرونایی استان کرمانشاه و قرمز شدن ۹ شهرستان، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا کتابخانه‌های استان تعطیل شد.

به گزارش ادوار خبر، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: با تعطیلی کتابخانه‌ها فعالیت‌های فرهنگی تعطیل نشده و فعالیت‌هایی از جمله معرفی کتاب، برگزاری جلسات انجمن، نشست‌های کتابخوان در شبکه‌های اجتماعی کتابخانه‌ها با بیش از ۷۰ هزار عضو در سراسر استان در حال انجام است، هم چنین در این شبکه‌ها برای سهولت دسترسی افراد محتوای متنی در دسترس اعضا قرار می‌گیرد.

حسنی خوانسار افزود: در سال گذشته ۴ هزار و ۳۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه اجرا شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۲ انجمن کتابخانه‌های عمومی در استان فعال است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۹۶ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی در استان برگزار شد که با توجه به شیوع کرونا نسبت به سال قبل آن با ۱۷۶ جلسه کاهش یافته است.

مدیرکل کتابخانه‌های استان اظهار داشت: هم اکنون ۹۰ کتابخانه نهادی و ۱۸ کتابخانه مشارکتی با ۴۲ هزار متر مربع زیر بنا و دارا بودن یک میلیون و ۸۲ هزار جلد کتاب در استان کرمانشاه فعالیت می‌کنند و بیش از ۷۰ هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند.

لازم به ذکر است سرانه فضای کتابخانه‌ها در استان کرمانشاه به ازای هر ۱۰۰ نفر ۲۸ متر مربع است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها