لطفاً کمی صبر کنید...

شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوقدانان معرفی شد

شناسه خبر: 78235 سرویس: سیاست

قاضی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوق دانان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد. به گزارش ادوار خبر، مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه گفت: در راستای بررسی سوابق شهدای حقوق دان کشور جهت انتخاب شهید شاخص کشوری، سوابق قاضی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم […]

قاضی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوق دانان در سال ۱۴۰۰ انتخاب شد.

به گزارش ادوار خبر، مدیر سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه گفت: در راستای بررسی سوابق شهدای حقوق دان کشور جهت انتخاب شهید شاخص کشوری، سوابق قاضی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری به سازمان بسیج حقوق دانان کشور معرفی شد که خوشبختانه در کمیسیون مرکزی با تأیید رییس سازمان بسیج حقوق دانان کشور و تصویب رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور، شهید سلیم قنبری به عنوان شهید شاخص کشوری سازمان بسیج حقوق دانان در سال ۱۴۰۰ معرفی شد و شخصیت و مقام این شهید والامقام در سال جاری مورد مطالعه و توجه حقوق دانان کشور قرار خواهد گرفت.

رسول بهرامی پور افزود: در راستای تجلیل از مقام والای این شهید عدالت گستر برنامه‌های فرهنگی تبلیغی متعددی از جمله تهیه زندگی نامه و آثار شهید قنبری، تهیه و پخش کلیپ‌های فرهنگی تبلیغی، انتشار بروشور معرفی شهید، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری نمایشگاه، تهیه و توزیع تصویر شهید قنبری و فضا سازی فرهنگی در سطح استان در دستور کار سازمان بسیج حقوق دانان استان قرار دارد.

قاضی انقلابی و حقوق دان بسیجی شهید سلیم قنبری در تاریخ ۱۵/ ۴ /۱۳۴۹ در اسلام آباد غرب متولد شد. ایشان در سال ۱۳۷۸ پس از فارغ التحصیلی در دوره کارشناسی حقوق به عنوان کارمند دادگستری، مشغول انجام وظیفه شدند. حضور و فعالیت در رده‌های مختلف بسیج در کارنامه این شهید بزرگوار برجسته می‌باشد. وی در سال ۱۳۸۳ منصب قضاوت را برگزید و در سال ۱۳۸۵ به عنوان دادستان شهرستان روانسر منصوب شدند و پس از ۷ سال تلاش و جدیت در منطقه اورامانات به عنوان رئیس دادگستری شهرستان روانسر ارتقا یافت.

این انسان خدوم پس از سال‌ها خدمت صادقانه در قاموس اقامه عدل و داد، در نهایت در صبحگاه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ توسط یک شرور مسلح مورد حمله ناجوانمردانه قرار گرفت و در دهه فجر انقلاب اسلامی و در سن ۴۵ سالگی حیاتش را به پای جمهوری اسلامی نثار کردند و به لقاء الله پیوست و پیکر مطهرش در گلزار شهدای اسلام آباد غرب به خاک سپرده شده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها