لطفاً کمی صبر کنید...

چهره ای که سریال نون خ از مسئولان کشور به تصویر کشید

شناسه خبر: 78132 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، فرهنگی

نون خ نام مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده (با بازی سعید آقاخانی) است. به گزارش ادوار خبر، سریال نون خ پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۳۹۸ بود این سریال توانست طی سه فصل عنوان پر بیننده ترین […]

نون خ نام مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده (با بازی سعید آقاخانی) است.

به گزارش ادوار خبر، سریال نون خ پربیننده‌ترین سریال نوروز ۱۳۹۸ بود این سریال توانست طی سه فصل عنوان پر بیننده ترین سریال نوروزی را به خود اختصاص دهد خصوصا فصل سوم آن که جمعیت چند میلیونی ایرانیان را شب های نوروز ۱۴۰۰پای تلویزیون میخکوب کرده بود این سریال که در قالب ژانر طنز به انتن شبکه یک فرستاده شد تا حدود زیادی توانست میلیون ها نفر از مردم ایران را که عمدتا اقبال چندانی به سیمای ملی نشان نمی دهند و آنهم بواسطه فقدان برنامه ها و تولیدات فاخر و تاثیر گذار است.

اما این سریال توانست حدود یک ساعت از شب های نوروز امسال مردم را مقابل جعبه جادو بنشاند، پیش از این سریال پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم و بازی گردانی محسن تنابنده در نقش نقی معمولی توانسته بود اعتباری به تولیدات سطحی و آبکی وقت پر کن تلوزیون ببخشد.

سریال نون خ با تم و بهره گیری از فرهنگ غنی اقوام مختلف ایرانی از جمله کرد، ترک، لر، تهرانی، شیرازی، کرمانشاهی و….. مجموعه ای با هارمونی روح نواز و تصاویری ناب از طبیعت بی نظیر خطه غرب و شمال غرب کشور به نمایش بگذارد.

تا پیش از این چنین سریال خوش ساخت متوازن در برگیرنده… چند سالی است از آنتن سیمای ملی به صفحه تلوزیون ایرانیان ارسال نشده است.

جدای از ساخت حرفه ای و کارگردانی بی بدیل سعید آقاخانی ایضا بازی نوستالژی و تاثیر گذار و کاریزمای او به همراه تیمش همچون ماشاله وروایی در نقش عمو کاووس و‌ سیروس میمنت در نقش کیوان خاطره ای به یاد ماندنی و طراوت بر انگیز ی را در اذهان میلیون ها ایرانی به یادگار گذارده است.

اما قسمت واپسین این سریال در حقیقت نقطه عطف این سریال بود آنجا که نورالدین خانزاده و دوستانش تا حد جان تلاش کردند معدن طلا را که به بنا به دیالوگ تاثیرگذار و حساب شده نورالدین خانزاده متعلق به تمام ملت ایران بود را از غارت ونابودی نجات دادند.

اما مراسم تقدیر از این قهرمانان وطن به خوبی چهره بسیاری از مسئولان و نا توانی از قدر شناسی آنان را از این جان برکفان میهن به تصویر کشید.

سخنرانی ناشیانه فرماندار و نماینده دولت در منطقه و تپق های پی در پی او و از همه تلخ تر هدایایی که به رسم تقدیر از جانبازی نورالدین و دوستانش در صیانت از اموال ملت و میهن به آنها داده شد، اگر چه با ساختی طنز به تصویر کشیده شده بود اما در دل خود ماهیت تلخ و دردناکی را نهفته داشت.

حوله، پارچ آب، توپ پلاستیکی، برچسب های شکلکی، بلیط برگشت از کیش، دم کنی، پیراهن، قوری، جوراب، پوشک بچه، دستمال کاغذی، روسری و… دقیقا قدر ناشناسی مسئولان را از ملتی به تصویر کشید که از همه چیز خود از جمله و جان مال برای پاسداری از این آب ‌خاک گذشتند.

امیدواریم و از سعید آقاخانی کارگردان این سریال، انتظار داریم زنجیره نون خ را همچنان و با همین ساخت و ترکیب ادامه دهد ملت ایران منتظر فصل چهارم آن خواهند ماند.

سید وحید حسینی

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها