لطفاً کمی صبر کنید...

فرماندار هرسین :در محاصره کامل کروناییم / تردد خودروهای غیر بومی در شهرستان هرسین ممنوع شد

شناسه خبر: 78189 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

فرماندار شهرستان هرسین با انتشار پیامی نسبت به خیز جدید کرونا و تغییر وضعیت در این شهرستان هشدار جدی داد شرح این پیام بدین گونه می‌ باشد: ۱- با توجه به تغییر وضعیت شهرستان های اطراف و همجوار به قرمز و نارنجی امکان اینکه هرسین وارد پیک جدید کرونا شود بسیار جدی است ، و […]

فرماندار شهرستان هرسین با انتشار پیامی نسبت به خیز جدید کرونا و تغییر وضعیت در این شهرستان هشدار جدی داد

شرح این پیام بدین گونه می‌ باشد:

۱- با توجه به تغییر وضعیت شهرستان های اطراف و همجوار به قرمز و نارنجی امکان اینکه هرسین وارد پیک جدید کرونا شود بسیار جدی است ، و در این راستا از همشهریان محترم انتظار همکاری گسترده تری داریم و همانگونه که همه مستحضرید “تا زمان کشف درمان و تزریق واکسن راهی به جزء رعایت پروتکل ها وجود ندارد”

۲- شهروندان محترم حتی المقدور از تردد به شهرستان های اطراف که وضعیت نگران کننده ای دارند خودداری نمایند.

۳- توصیه نامه ها و پروتکل های بهداشتی را با جدیت و شدت بیشتری در همگام ورود و خروج از منزل رعایت کنید.

۴- با توجه به اینکه کودکان و سالمندان از آسیب پذیرترین گروهها در برابر کرونا هستند به جزء در مواقع ضروری از تردد آنها ( توسط خانواده ها ) در سطح شهر باید جلوگیری شود.

۵- با توجه به تغییر وضعیت و رنگ بندی شهر نورآباد به قرمز ، همشهریانی که به دلایل مختلف شغلی یا خویشاوندی به این شهر تردد می نمایند ، می بایست به منظور حفظ سلامت خود و جلوگیری از رشد صعودی این ویروس در شهر هرسین تا اطلاع ثانوی از تردد به این شهر خودداری کنند.

۶- اشخاص آسیب پذیر و دارای بیماری های زمینه ای و خاص به هیچ وجه و جز در مواقع بسیار ضروری نباید در سطح شهر تردد کنند.

۷- در تجمعات خطر آفرین و انبوه بحث سرایت و انتشار کرونا بسیار‌ جدی است لذا حضور در این مراسمات خطراتی به همراه دارد و مجدداً از مردم خواهشمندم از حضور در این تجمعات خودداری نمایید.

۸- بحث شیوع کرونا ، مخصوصاً کرونای انگلیسی در سطح کشور و به تبع در استان و شهرهای همجوار داغ است لذا ناوگان حمل و نقل عمومی ، آژانس ها و حتی مسافربرهای شخصی در جابجایی مسافران باید جانب احتیاط را رعایت و از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک با جدیت خودداری شود.

۹ – روسای ادارات مراقبت های لازم را در راستای رصد وضعیت سلامت کارمندانی که ساکن شهرهایی با وضعیت قرمز هستند ( ضمن حفظ شان و کرامت آنان ) بعمل آورند.

۱۰- مدیران دستگاههای اجرایی با جدیت هر چه تمام پیگیر اجرای گسترده ی شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی در محل خدمت خود باشند.

۱۱ – دفاتر پیشخوان ، بانک ها ، کافی نت ها ، نانوایی ها ، فروشگاهها و مراکز عرضه ی مواد غذایی ضمن مدیریت تجمعات از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداری کنند.

۱۲ – با عنایت به اعتراض و نارضایتی تعدادی از شهروندان از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جایگاههای عرضه ی سوخت ، به مالکان و کارکنان این جایگاه ها اخطار داده میشود شیوه نامه های بهداشتی مربوطه را با حساسیت بیشتری اجرا نمایند.

۱۳- پروتکل های بهداشتی توسط دست فروشان و وانت بارهای دوره گرد در حد بسیار کمی و در بعضی موارد اصلا اجرا نمیشود و این اقدام علاوه بر اینکه بر نگرانی ها افزوده است شرایط خطر آفرینی را برای شهر هرسین فراهم کرده است. لذا به صاحبان این مشاغل پیشنهاد میشود ضمن استفاده از ماسک توصیه نامه های بهداشتی را رعایت نمایند.

((ضمناً از روز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه تردد خودروهایی با پلاک غیر بومی در شهرستان هرسین ممنوع می باشد و در صورت مشاهده توسط پلیس راهور توقیف خواهند شد ))./۱۴۰۰/

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها