لطفاً کمی صبر کنید...

طرح واکسیناسیون بروسلوز (تب مالت) در کرمانشاه آغاز شد

شناسه خبر: 78165 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: طرح واکسیناسیون دامها بر علیه بیماری بروسلوز از ۲۵ فروردین آغاز شد. به گزارش ادوار خبر، مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه  این طرح بصورت کاملا رایگان در سراسر استان اجرا  می […]

مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: طرح واکسیناسیون دامها بر علیه بیماری بروسلوز از ۲۵ فروردین آغاز شد.

به گزارش ادوار خبر، مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه  این طرح بصورت کاملا رایگان در سراسر استان اجرا  می شود افزود:  انجام این طرح حدود ۳ ماه طول می کشد.
 
همتی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۷۰۰ هزار راس دام سبک و بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار  راس دام سنگین علیه این بیماری دراستان واکسینه می شوند گفت:  ۵۰ اکیپ در زمینه واکسیناسیون دام ها مشارکت دارند.
 
بیماری بروسلوز (تب مالت)یک بیماری مشترک بین انسان و دام است که از طریق لبنیات و فرآورده های خام دامی آلوده و تماس با دام های آلوده منتقل می شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها