لطفاً کمی صبر کنید...

گرانی و استقبال مردم از آن…!

شناسه خبر: 78095 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، ﯾﺎﺩﺩاﺷﺖ

یادداشت/ در کشور ما در حدود دهه ۵۰، بدلیل استقبال مردم از گرانی نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند. ادوار خبر، در نقاط مختلف دنیا واکنش مردم نسبت به گرانی و تورم متفاوت است اما در بسیاری از کشور ها و در یک سناریو نانوشته جمیع مردم در واکنش به گرانی و تورم نخریدن […]

یادداشت/ در کشور ما در حدود دهه ۵۰، بدلیل استقبال مردم از گرانی نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند.

ادوار خبر، در نقاط مختلف دنیا واکنش مردم نسبت به گرانی و تورم متفاوت است اما در بسیاری از کشور ها و در یک سناریو نانوشته جمیع مردم در واکنش به گرانی و تورم نخریدن را در دستور کار قرار می دهند. اگر چه سیستم و‌ مکانیسم اقتصادی در بسیاری از کشور های پیشرفته همچون ژاپن. کره جنوبی. بریتانیا. فرانسه .آلمان و…..آمریکا اصولا قابل قیاس با کشور های درحال توسعه و عقب نگاه داشته شده نیست و در ممالک توسعه یافته و پیشرفته بندرت شاهد آنارشیسم اقتصادی و هرج و مرج در قیمت ها هستیم اما باز هم با این وجود اقتصاد همین کشور ها نیز بواسطه رخدادهای جهانی و سیاسی دستخوش تغییرات و مشکلات و طبعا تورم و گرانی می شوند. اما نکته حائز اهمیت در این رخداد ها ری اکشن ها واکنش های مردم نسبت به این گرانی ها است که عمدتا با نخریدن و عدم استقبال از تورم همراه خواهد بود اما متاسفانه در کشور ما در حدود دهه ۵۰، بدلیل استقبال مردم از “شیر پاک” قیمتش از ۱۰ ریال به ۹ ریال کاهش یافت!

بعد از ۵۰ سال
به علت استقبال زیاد از پراید، پراید گران شد

به علت استقبال زیاد از خودرو، خودرو گران شد

به علت استقبال زیاد از دلار، دلار گران شد

به علت استقبال زیاد از میوه، میوه گران شد

به علت استقبال زیاد از مرغ، مرغ گران شد

و… این قصه تلخ همچنان ادامه دارد .. و همین استقبال گسترده از گرانی که ماهیتا با چاشنی و هدف گران فروختن نیز همراه است سبب شده غول گرانی و تورم لجام گسیخته تر به راه خود ادامه دهد در این میان و شوربختانه فقدان اراده کافی و لازم در مهار تورم و کنترل قیمت ها و احاله دادن گرانی و حل آن به دست خداوند که مهمترین باز خورد و اقدام مسئولان تلقی می گردد امواج سهمناک تورم را گسترده تر واز دامنه بیشتری برخوردار شده است.

سید وحید حسینی روزنامه نگار

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها