لطفاً کمی صبر کنید...

کرونا ۸۱ نفر دیگر را در ایران به کام مرگ کشاند

شناسه خبر: 77636 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۸۱ نفر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است. به گزارش ادوار خبر، سیما سادات لاری روز دوشنبه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۹ فروردین) […]

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۸۱ نفر از هموطنان مبتلا به بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

به گزارش ادوار خبر، سیما سادات لاری روز دوشنبه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۹ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۹ هزار و ۳۱۰ نفر بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و یک هزار و ۱۵۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۶۴ هزار و ۹۸۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار و  ۴۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۹۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۲ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۶۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: اکنون ۲۳ شهرستان قرمز و ۴۴ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است. همچنین ۲۸۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

اثربخشی واکسن کرونا در افراد چاق کمتر است

لاری گفت: چاقی و اضافه وزن مستقیم و غیر مستقیم در ابتلا و تشدید بیماری کووید۱۹ موثر است. اغلب افراد جوان و میانسال که بر اثر کرونا بستری شده اند، دارای اضافه وزن بوده اند. نتایج تحقیقات جدید نیز نشان می دهد، اثربخشی واکسن کرونا در افراد چاق نسبت به افراد دارای وزن معمولی کمتر است.

وی افزود: به همه مردم توصیه می کنیم با تغذیه مناسب برای داشتن وزن مناسب اقدام و در ایام نوروز نیز از مصرف بیش از حد آجیل و شیرینی پرهیز کنید و البته انجام منظم ورزش و تحرک بدنی با پرهیز از حضور در اماکن شلوغ نیز توصیه می شود.

شهروندان می توانند برای اطلاع از وضعیت لحظه ای رنگ بندی شهرها به اپلیکیشن ماسک یا به آدرس https://app.mask.ir/map مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها