لطفاً کمی صبر کنید...

کشتی حامل ۶۵ هزار تن گندم وارداتی در بندرچابهار پهلو گرفت

شناسه خبر: 77569 سرویس: اﻗﺘﺼﺎﺩﯼ

معاون امور ‌بندری و اقتصادی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشتی حامل ۶۵ هزار تن کالای اساسی از نوع گندم وارداتی در بندر چابهار پهلوگیری و درحال تخلیه برای ارسال به بازارهای هدف داخلی است. به گزارش ادوار خبر، حسین شهدادی روز شنبه اظهار داشت: سال جاری نیز همانند ماه‌های قبل […]

معاون امور ‌بندری و اقتصادی اداره‌ کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشتی حامل ۶۵ هزار تن کالای اساسی از نوع گندم وارداتی در بندر چابهار پهلوگیری و درحال تخلیه برای ارسال به بازارهای هدف داخلی است.

به گزارش ادوار خبر، حسین شهدادی روز شنبه اظهار داشت: سال جاری نیز همانند ماه‌های قبل کشتی‌های حامل کالای اساسی در بندر چابهار وارد خواهند شد تا نقش این بندر برای ورود کالای اساسی بیشتر شود.

وی به استقرار تجهیزات مناسب تخلیه و بارگیری و ظرفیت پهلوگیری شناورهای تا آبخور ۱۶ متر در بندر چابهار اشاره و خاطر نشان کرد: آمادگی پهلودهی و ارائه خدمات به انواع شناورها و تخلیه و بارگیری گروه‌های مختلف کالایی به صورت ۲۴ ساعته و با میانگین نُرم روزانه تخلیه ۱۳ هزارتن کالای فله، وجود دارد.

معاون امور ‌بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورت تامین ناوگان حمل و نقل زمینی توسط ارگان‌های مربوطه، بندرچابهار نقش بسیار مهمی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، کاهش هزینه صادرات و ترانزیت کالا خواهد داشت.

وی گفت: بندر چابهار با ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری بیش‌از ۱۰ میلیون تن به عنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران و در بخش شمالی دریای عمان قرار گرفته و این بندر به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آبهای آزاد بین المللی جایگاه ویژه‌ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه دارد.

شهدادی تصریح کرد: بندر چابهار به علت نزدیکی به کشورهایی نظیر افغانستان، پاکستان و آسیای میانه در آینده‌ای نزدیک با اتصال به شبکه ریلی کشور اهمیت ویژه‌ای در ترانزیت کالا به این کشورها خواهد داشت و همچنین این بندر بعنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران، یکی از نقاط کلیدی در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان بوده و در کریدور شمال- جنوب نقش مهمی ایفاد خواهد کرد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها