لطفاً کمی صبر کنید...

۲۰ موشک و پهپاد یمنی شرکت آرامکو سعودی را هدف قرار داد

شناسه خبر: 77530 سرویس: سیاست

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: عملیات گسترده‌ای را با ۱۸پهپاد و هشت موشک بالستیک در عمق عربستان سعودی انجام داده‌اند. به گزارش ادوار خبر، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات نظامی گسترده در خاک عربستان سعودی خبر داد. شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، در این عملیات، […]

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: عملیات گسترده‌ای را با ۱۸پهپاد و هشت موشک بالستیک در عمق عربستان سعودی انجام داده‌اند.

به گزارش ادوار خبر، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات نظامی گسترده در خاک عربستان سعودی خبر داد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، در این عملیات، مقرهای و سازه‌های نظامی و حیاتی متعلق به عربستان سعودی هدف قرار گرفت.

وی تأکید کرد، این عملیات با ۱۸ پهپاد و هشت موشک بالستیک در عمق عربستان سعودی انجام شده است.

سریع خبر داد، در جریان این عملیات، شرکت نفتی آرامکو و پایگاه هوایی «ملک عبدالعزیز» در الدمام هدف قرار گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد، شرکت آرامکو با ۱۲ پهپاد از نوع «صماد-۳» و هشت موشک از نوع «ذوالفقار»، «بدر» و «سعیر» هدف قرار گرفت.

سریع تصریح کرد، مواضع نظامی دیگری در «نجران» و «عسیر» با شش پهپاد از نوع «قاصف ۲K» هدف حمله قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این عملیات، به اهداف خود دست یافته است، خاطر نشان کرد: «به نیروهای فریبکار و جنایتکار متجاوز، نسبت به تداوم تجاوز و محاصره ملت [یمن]، هشدار می‌دهیم».

این فرمانده یمنی در پایان تأکید کرد که رزمندگان یمنی آماده عملیات شدیدتر و سخت‌تر نظامی هستند.

رزمندگان یمنی، اواخر اسفند ماه گذشته عملیات ششم شعبان را انجام دادند و در جریان عملیات مذکور، شرکت آرامکو هدف قرار گرفت

سریع از همه شرکتهای خارجی و شهروندان عربستان سعودی خواست که از اهداف نظامی و حساس دوری کنند؛ زیرا این اماکن، «اهداف مشروع» نیروهای یمنی هستند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن درباره علت این عملیات گفت: «این حمله در چارچوب پاسخ قانونی به تشدید درگیری‌ها و تداوم محاصره یمن توسط ائتلاف متجاوز صورت گرفته است».

ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به هفت سال است که یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته و با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. ۲۲ میلیون نفر که ۷۵ درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، ۸.۴ میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها