لطفاً کمی صبر کنید...

جهانگیری امروز وارد کهگیلویه و بویراحمد شد

شناسه خبر: 77140 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه به منظور بازدید از مراحل بازسازی و روند خدمت رسانی به شهر زلزله زده سی سخت، وارد یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد شد. به گزارش ادوار خبر، اسحاق جهانگیری در دومین روز سال ۱۴۰۰ به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد تا از نزدیک با مردم زلزله زده سی […]

معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه به منظور بازدید از مراحل بازسازی و روند خدمت رسانی به شهر زلزله زده سی سخت، وارد یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد شد.

به گزارش ادوار خبر، اسحاق جهانگیری در دومین روز سال ۱۴۰۰ به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد تا از نزدیک با مردم زلزله زده سی سخت دیدار و گفت و گو کند.
دولت برای بازسازی شهر سی سخت اهتمام خود را به کار گرفته است و آنچنان که رئیس جمهوری وعده داده است تا مرداد ماه امسال بازسازی این شهر به اتمام خواهد رسید.
دو روز پس از وقوع زمین لرزه سی سخت نیز محمد اسلامی وزیر راه به نمایندگی از رئیس جمهوری به این شهر سفر کرد.

دولت تاکنون ۴۳۰ میلیارد تومان  اعتبار بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی شهر سی سخت مصوب و ابلاغ کرده است.
بدنبال زلزله سی سخت ؛۶ هزار و ۵۰۰ واحد درخواست ارزیابی داشتند ؛ بیش از ۴ هزار واحد خسارت دیده و یک هزار و ۲۰۰ واحد باید تخریب کامل شود.
آواربرداری ۳۰۰ واحد مسکونی در سی سخت پایان یافته و پروانه ساختمانی ۲۰۰ واحد برای اغاز نوسازی صادر شده است .
پی کنی ۱۰۰ واحد و فونداسیون ۵۰ واحد مسکونی نیز انجام شده است که تلاش مجموعه دولت و تمامی نهادها بر این است که در موعد مقرر منازل تحویل مردم شود.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.
زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد.

این زلزله تلفات جانی نداشت اما خسارت زیادی به خانه ها و زیرساخت های شهر سی سخت وارد کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها