لطفاً کمی صبر کنید...

بازتاب گسترده پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری در رسانه‌های عربی

شناسه خبر: 77152 سرویس: سیاست

رسانه‌های عربی پیام نوروزی آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و حسن روحانی رییس جمهور را به طور گسترده بازتاب دادند. این رسانه‌ها سخنان رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری درباره تمرکز بر تولید و همچنین شکست فشار حداکثری آمریکا و امیدواری نسبت به پایان تحریم ها را مورد توجه قرار دادند. به گزارش ادوار […]

رسانه‌های عربی پیام نوروزی آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب و حسن روحانی رییس جمهور را به طور گسترده بازتاب دادند.

این رسانه‌ها سخنان رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری درباره تمرکز بر تولید و همچنین شکست فشار حداکثری آمریکا و امیدواری نسبت به پایان تحریم ها را مورد توجه قرار دادند.

به گزارش ادوار خبر، حضرت آیت الله سید «علی خامنه ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز و اعیاد شعبانیه به هم‌میهنان عزیز سال جدید را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ‌ها» نامگذاری کردند. حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند امسال یک زمینه‌ خوبی برای شکوفایی جهش تولید وجود دارد که بایستی حداکثر استفاده را کرد. باید این حرکت با جدیت دنبال شود و به طور عمده حمایت های قانونی و دولتی و حکومتی از همه‌ سو نسبت به جهش تولید انجام بگیرد. «حسن روحانی» رییس جمهوری هم در پیام نوروزی خود به مناسبت حلول سال ۱۴۰۰، با بیان اینکه این زمستانِ سختی و رنج با پایانِ زمستانِ طبیعت، رو به پایان است، تاکید کرد نسیم نوروزی، امسال نویدبخشِ آغازِ فصل شکوفایی، پیروزی و پیشرفت، در دفترِ ملت ایران است. به فضل خداوند، به شکرانه‌ی این صبر و مقاومت، همه چیز برای دورانی سرشار از شکوفایی و سازندگی و رونق و بهروزی برای ایرانیان، فراهم آمده است. پیام نوروزی مقام معظم رهبری و رییس جمهوری به ویژه آن بخش از پیام هایی که مربوط به تاکید بر تولید و شکست سیاست فشار حداکثری آمریکا و همپیمانان آن و امیدواری به بهبودی اوضاع اقتصادی ایران بود در رسانه‌های عربی بازتاب گسترده‌ای داشت.

تاکید بر تولید و امید به پایان تحریم ها

روزنامه الکترونیکی «رای الیوم» در گزارشی تحت عنوان «آیت الله خامنه ای سال جدید ایران را با پیام امید و تمرکز بر تولید و حمایت و برداشتن موانع» آغاز کرد. ایشان تاکید کردند که زمینه خوبی برای جهش تولید وجود دارد و برای افزایش تولید و رشد در سایه درد و رنج های ناشی از تحریم ها، نیاز به رهایی از موانع است. حسن روحانی هم در پیامی جداگانه ابراز امیدواری کرد که ایران در سال جدید شاهد پایان تحریم ها باشد. روحانی افزود که بر تحریم ها غلبه خواهیم کرد و من نسبت به ۸ سال گذشته امیدوارترم.

به نوشته صفحه عربی شبکه خبری «فرانس ۲۴»، حضرت آیت الله خامنه ای همچنین به این موضوع اشاره کردند که سیاست فشار حداکثری در به زانو در آوردن مردم ایران با شکست روبرو شده است. روحانی هم در پیام نوروزی خود گفت سال جدید میلادی سال برداشت ثمره  از ۳ سال پایداری و مقاومت در برابر تحریم های ظالمانه خواهد بود.

شبکه خبری «روسیا الیوم» هم در بخشی از گزارش خود درباره پیام نوروزی آیت الله خامنه ای؛ بخش هایی از این پیام از جمله «وجود زمینه برای جهش تولید، لزوم استفاده از آنها، ادامه حرکت و حمایت قانون و دولت از جهش تولید» را برجسته کرد و به نقل از آیت الله خامنه ای نوشت: سیاست فشار حداکثری آمریکا در به زانو در آوردن ملت ایران شکست خورد و اکنون خود آنها و رفقای اروپایی ‌شان به طور آشکار می گویند که فشار حداکثری شکست خورده و از مذاکره صحبت می کنند.

روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن هم نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای سال جدیدی ایرانی را با پیام امید آغاز کرد. ایشان این سال را سال تولید، حمایت و برداشتن موانع نامگذاری کردند و گفتند که زمینه برای جهش تولید وجود دارد که باید از آن استفاده حداکثری برد.

روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن هم در گزارشی با عنوان «ایران بر شکست فشار حداکثری آمریکا تاکید کرد و وعده پایان تحریم ها را داد» نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر ایران گفتند آمریکایی ها و دوستان اروپایی آنها اکنون به شکست فشار حداکثری اعتراف می کنند. ایشان گفتند تحقق جهش اقتصادی تاثیرات گسترده ای در اقتصاد کشور و افزایش ارزش پول ملی خواهد داشت و این موضوع سبب افزایش اعتماد به خود در سطح ملی و رضایت عمومی و تضمین امنیت ملی خواهد شد.

روزنامه «المصری الیوم» هم با پوشش پیام نوروزی مقام معظم رهبری آن بخش از سخنان آیت الله خامنه ای را که گفته اند زمینه خوبی برای جهش تولید وجود دارد، مورد تاکید قرار دادند. به نوشته صفحه عربی تارنمای «سوئیس اینفو»، رهبران ایران به مناسبت سال جدید وعده زندگی بهتر برای شهروندان ایران را داده اند.

نشریه «عمان» هم با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و روحانی نوشت روحانی در پیام نوروزی خود گفت  که امیدوار است در سال جدید تحریم های آمریکا پایان یابد.

اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در پیام نوروزی

روزنامه رای الیوم در بخشی از گزارش خود آورد: آیت الله خامنه ای در بخشی از پیام خود به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کردند و گفتند که این انتخابات تاثیر گسترده ای بر وضعیت کشور، رویدادها و آینده خواهد داشت و  مدیریت های جدیدی بر سر کار خواهند آمد، احتمالا تازه‌ نفس، با انگیزه‌های قوی  وارد مدیریت اجرایی کشور شوند.

صفحه عربی شبکه خبری «فرانس ۲۴» هم در گزارشی با عنوان «آیت الله خامنه ای و روحانی به مناسب آغاز سال جدید پیام امیدی را به مردم ایران ارسال کردند» نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در پیام خود به مناسبت عید نوروز و آغاز سال جدیدی بر اهمیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تاکید کردند.

به نوشته نشریه «الجریده» کویت، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال جدید و عید نوروز، سال جدید را به دلیل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سالی حساس و سرنوشت ساز و مهم به شمار آورد. ایشان گفتند ما با انتخابات مهمی روبرو هستیم که می تواند بر روی اوضاع کشور و آینده آن تاثیر گسترده ای داشته باشد.

 پر رنگ بودن شکست دشمنان و سربلندی مردم ایران در پیام نوروزی

روزنامه «الوطن» سوریه نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای سال جدید را صمیمانه به مردم ایران تبریک گفت و این سال را به «سال تولید، حمایت و برداشتن موانع بازدارنده» نامگذاری کردند.

همچنین این روزنامه به نقل از حسن روحانی نوشت صاحبان نیت ها ی بد سقوط کردند و مردم ایران باقی ماندند. گزارشگر شبکه خبری «الجزیره» قطر هم نوشت: حضرت آیت الله خامنه ای در پیام نوروزی خود گفتند که سیاست فشار حداکثری در تسلیم سازی ایرانی ها با شکست روبرو شد و این را یک دستاورد بزرگ به شمار آورد.

بر پایه این گزارش، روحانی هم در پیام نوروزی خود گفت دشمنان ایران برای بازگشت به مسیر گفت و گو و تعامل با مردم ایران مجبور هستند و نمی توان با ایران با منطق زور رفتار کرد.  

شبکه فرانس ۲۴ در گزارشی با پوشش سخنرانی نوروز حسن روحانی نوشت: حسن روحانی گفت کسانی که نسبت به مردم ایران ملت شر و کینه را دنبال می کردند با ذلت از کرسی قدرت به زیر افتادند این در حالی است که مردم ایران با سربلندی به استقبال بهار می روند. دشمنان با بی شرمی از فشار اقتصادی سخن می گفتند و برای فروپاشی اقتصاد ایران تلاش می کردند، اما در شرایطی که اقتصادهای دنیا با رشد منفی روبرو بود، اقتصاد ایران رشد ۲.۲ درصدی را شاهد بود. روحانی اشاره کرد که دولت طی ۸ سال گذشته برای تقویت جایگاه سیاسی ایران در عرصه بین المللی تلاش کرده؛ به طوری که با بسیاری از کشورهای جهان روابط راهبردی برقرار کرده است. این در حالی است که دشمنان ایران منزوی و ضعیف شده اند،  ایران گام های بی سابقه ای در عرصه توسعه برداشته است. ایشان بر برداشته شدن محدودیت ها برای تقویت مشارکت شهروندان و فعالان تاکید کردند. این موضوعی است که در افزایش سرمایه گذاری و تامین فرصت های کاری و توسعه نقش خواهد داشت. همچنین روحانی به شیوع ویروس کرونا که همزمان با تحریم ها و فشار حداکثری اشاره کرد و گفت مردم ایران با همبستگی عمیق خود و تعییر شیوه زندگی خود با رعایت دستور العمل های بهداشتی با این ویروس مقابله کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها