لطفاً کمی صبر کنید...

آماده‌باش مدیریت بحران برای حوادث احتمالی نوروز ۱۴۰۰

شناسه خبر: 77051 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور در برابر حوادث احتمالی در ایام نوروز ۱۴۰۰ در آماده باش هستند. به گزارش ادوار خبر، اسماعیل نجار با اشاره به بخشنامه سازمان مدیریت بحران به استانداران سراسر کشور برای آمادگی در برابر  حوادث و مخاطرات نوروزی گفت:‌ در راستای ایجاد هماهنگی و […]

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد: مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور در برابر حوادث احتمالی در ایام نوروز ۱۴۰۰ در آماده باش هستند.

به گزارش ادوار خبر، اسماعیل نجار با اشاره به بخشنامه سازمان مدیریت بحران به استانداران سراسر کشور برای آمادگی در برابر  حوادث و مخاطرات نوروزی گفت:‌ در راستای ایجاد هماهنگی و انسجام میان دستگاه‌های مختلف کشور  در هنگام وقوع هرگونه حادثه احتمالی در ایام نوروز مدتی قبل بخشنامه‌ای به استانداران و مدیران کل بحران استان‌های سراسر کشور صادر و در جریان آن بر ضرورت آمادگی در برابر هرگونه حوادث و مخاطرات در ایام نوروز تاکید شد.

وی با بیان اینکه براساس این بخشنامه تمامی دستگاه‌های امدادی، خدماتی، انتظامی و… باید برای مقابله با حوادث و مخاطرات غیرمترقبه آمادگی داشته باشند، گفت: امسال نگرانی‌ها در مورد کرونا نیز وجود داشته و از این رو در این بخشنامه تاکید شده تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمامی دستگاه‌های امدادی آمادگی همراهی و همکاری در اجرای مصوبات و طرح‌ها ستاد ملی مقابله با کرونا را نیز داشته باشند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه گزارشی از اقدامات انجام شده به طور مستمر و روزانه از استان‌ها اخذ خواهد شد، گفت:‌ با توجه به توصیه‌های انجام شده در خصوص پرهیز از سفر، تاکید شده که مسئولان استانی در این حوزه نیز فعالیت کرده و در عین حال با دریافت هشدارهای هواشناسی و پیش‌بینی‌ها هرگونه احتمال مداخلات جوی و حوادثی نظیر سیل و طوفان را اطلاع رسانی کنند.  

نجار با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول نیز موظف شده‌اند که با توجه به وقوع حوادث جوی و بارش نزولات آسمانی در فصل بهار نسبت به لایروبی مسیل ها و رودخانه‌ها اقدام کنند، گفت: گزارش نهایی نیز از تمام استان‌ها اخذ شده و در صورت بروز هرگونه کوتاهی و غفلت در عمل به وظایف به موارد تخلف برابر قانون مدیریت بحران برخورد خواهد شد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها