لطفاً کمی صبر کنید...

دو کاروان لجستیک آمریکا در غرب و جنوب عراق هدف قرار گرفت

شناسه خبر: 76651 سرویس: سیاست

منابع خبری عراقی خبر دادند که کاروانهای حامل تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان تروریست آمریکا در غرب و جنوب عراق هدف قرار گرفت. به گزارش ادوار خبر، کانال تلگرامی «صابرین ‌نیوز» بعد ظهر امروز پنجشنبه از هدف قرار گرفتن دو کاروان آمریکایی در عراق خبر داد. به گزارش این کانال،  یک کاروان تجهیزات لجستیک متعلق […]

منابع خبری عراقی خبر دادند که کاروانهای حامل تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان تروریست آمریکا در غرب و جنوب عراق هدف قرار گرفت.

به گزارش ادوار خبر، کانال تلگرامی «صابرین ‌نیوز» بعد ظهر امروز پنجشنبه از هدف قرار گرفتن دو کاروان آمریکایی در عراق خبر داد.

به گزارش این کانال،  یک کاروان تجهیزات لجستیک متعلق به نظامیان تروریست آمریکا در استان الانبار واقع در غرب عراق منهدم شد.

یک کاروان تجهیزات آمریکایی دیگر نیز در منطقه «السماوه» در استان «المثنی» واقع در جنوب عراق متهدم شد.

در همین ارتباط، منابع عراقی ۱۳ اسفند ماه جاری از هدف قرار گرفتن چهار کاروان لجستیک نظامیان آمریکا در عراق خبر دادند.

این عملیاتها در استان‌های بغداد، بابل و المثنی علیه تروریستهای آمریکایی صورت گرفته بود.

بر اساس مصوبه پارلمان عراق در دی ماه ۹۸ که دو روز بعد از به شهادت رسیدن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، جانشین سابق رئیس سازمان الحشد الشعبی به تصویب نمایندگان عراق رسید، حضور نظامیان آمریکایی و غیرآمریکایی در این کشور غیرقانونی است وباید هرچه سریعتر خاک عراق را ترک کنند.

بسیاری از گروه‌های عراقی بر اساس این مصوبه، نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور را اشغالگر می‌دانند و بر خروج فوری این نیروها از خاک کشورشان تاکید دارند و بارها از دولت خواسته‌اند تصمیم پارلمان را اجرایی کند با این حال مذاکرات بین بغداد و واشنگتن جهت کاهش و در نهایت خروج نظامیان آمریکایی به نتیجه مطلوبی نرسیده است.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها