لطفاً کمی صبر کنید...

در دست ساخت بودن پتروشیمی سنقر با ۵۸ میلیون دلار اعتبار

شناسه خبر: 76454 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: پروژه پتروشیمی شهرستان سنقر و کلیایی با سرمایه گذاری ۵۸ میلیون دلاری شرکت هلدینگ خلیج فارس در دست احداث است. به گزارش ادوار خبر، فرماندار سنقر و کلیایی با بیان اینکه این پروژه تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد، گفت: بهره برداری از پروژه پتروشیمی سنقر ۵۰ نفر […]

فرماندار سنقر و کلیایی گفت: پروژه پتروشیمی شهرستان سنقر و کلیایی با سرمایه گذاری ۵۸ میلیون دلاری شرکت هلدینگ خلیج فارس در دست احداث است.

به گزارش ادوار خبر، فرماندار سنقر و کلیایی با بیان اینکه این پروژه تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد، گفت: بهره برداری از پروژه پتروشیمی سنقر ۵۰ نفر اشتغال مستقیم و ۳۰۰ نفر اشتغالزایی غیر مستقیم به همراه دارد.

مرتضوی با اشاره به اینکه محصول تولیدی این واحد پتروشیمی متیل آمین است، افزود: متیل آمین مواد اولیه کارخانه های تولید سموم و کود‌های کشاورزی و کارخانه های دارویی را تامین می‌کند.

وی همچنین به اخذ مجوز احداث یک مجتمع تولید فولاد در شهرستان سنقر و کلیایی اشاره کرد و گفت: این پروژه با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته میشود که شامل دو واحد ذوب با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار تُن و یک واحد نورد گرم است.

فرماندار سنقر خاطرنشان کرد: پروژه پست برق فوق مدرن با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی است که سال ۱۴۰۰ در این شهرستان احداث می‌شود.

مرتضوی همچنین به پوشش صد درصدی گازرسانی به روستا‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: تا قبل از سال ۹۲ تنها ۱۹ روستای شهرستان سنقر و کلیایی گاز دار شده بودند، ولی در حال حاضر ۱۹۲ روستای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی به مهاجرت معکوس از شهر به روستا‌های شهرستان هم اشاره کرد و افزود: هم اکنون در اکثر روستا‌های شهرستان شاهد مهاجرت معکوس هستیم و با افزایش در آمد‌های حاصل از کشاورزی و تسهیلاتی که در این حوزه پرداخت شده روستاییان به بازگشت اقبال بیشتری داشته اند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها