لطفاً کمی صبر کنید...

بسیج سازندگی در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست آمادگی دارد

شناسه خبر: 76505 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست نیاز به جهاد دارد و هر جهادی نیاز به یک کاروان بزرگ دارد و بسیج سازندگی در حفظ این منابع خدادادی پای کار است. به گزارش ادوار خبر، سردار محمد زهرایی عصر روز شنبه همزمان با دومین روز از هفته منابع طبیعی در […]

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست نیاز به جهاد دارد و هر جهادی نیاز به یک کاروان بزرگ دارد و بسیج سازندگی در حفظ این منابع خدادادی پای کار است.

به گزارش ادوار خبر، سردار محمد زهرایی عصر روز شنبه همزمان با دومین روز از هفته منابع طبیعی در آیین کاشت نهال در اردوگاه شهید مطهری واقع در جاده کرج – چالوس با بیان اینکه محیط زیست و منابع طبیعی یک میراث است، افزود: همانطوری که به میراث باستانی کشور اهمیت می دهیم باید به میراث منابع طبیعی و محیط زیست نیز  توجه بیشتری کنیم .

وی با تاکید بر اینکه محیط زیست  نه تنها برای خودمان بلکه برای آیندگان است، اظهار داشت:  همانطور که  رهبر معظم انقلاب اسلامی  تاکید فرمودند، باید به منابع طبیعی و محیط زیست نگاهی دینی و عقیدتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه ما را خطیرتر و سخت تر می کند، گفت: آیندگان در مبنای نگرش تفکر و اقدام ما در حفظ محیط زیست ما را ارزیابی و قضاوت خواهند کرد.

زهرایی افزود: اگر به حفظ منابع طبیعی توجه بیشتری کنیم زیرا باید پاسخگوی آیندگان باشیم.

رشد بیابان ها دشمن منابع طبیعی و محیط زیست هستند

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: جهاد زمانی معنی پیدا می کند که دشمنی داشته باشیم و یک طرف قصه جهاد، جبهه حق نیازمند کاروان است.

وی گفت: بسیج سازندگی کاروان سالار منابع طبیعی در حفظ محیط زیست است و منابع طبیعی در جبهه حق دفاع از محیط زیست نیاز به غافله و لشکر دارد و همانطور که بسیج لشکر مخلص خدا در تمام عرصه هاست و عرض و طول آن عرض و طول انقلاب است، حفظ محیط زیست نیز هم اکنون برای ما یک ماموریت است و ما لشکر شما می شویم و این کار را انجام می دهیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: آن روی سکه این موضوع جبهه باطل است که همان فرسایش خاک و بیابانزایی است و به این خطر باید به چشم یک دشمن نگاه شود تا به آن حمله کنیم و آن را مغلوب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید همچون طرح شهید حاح قاسم سلیمانی عمل کنیم که تا وقتی به کرونا به چشم دفاعی و درمانی نگاه کردیم کرونا حمله می کرد ولی با این طرح به برکت خون این شهید به کرونا حمله کرد و کسانی را که بیمار بودند قرنطینه کردیم و باعث شد این دشمن موذی مرتب عقب نشینی و عرصه بر آن تنگ شد.

وی تاکید کرد: در محیط زیست هم باید اینگونه عمل کنیم و با بیابانزایی مقابله کنیم تا فضا برای محیط زیست و فضای سبز بیشتر بازشود و جهادگونه عمل کنیم.

زهرایی ادامه داد: کارهای مشترک بین سپاه های استانی و نمایندگی های بسیج مستضعفین که بسیج سازندگی آن را برعهده دارد با ادارات کل منابع طبیعی کارهای منظم و برنامه داری است و  کارهای بی هدف نداریم که از جمله مقابله با حریق، سوداگران چوب در استان های شمالی و جنگلی تا بیابانزدایی و بذرکاری و گابیون بندی و هر فعالیت دیگر مشترک که نوشته شده در قالب یک برنامه پنج ساله است.

وی یادآور شد: در سال ۹۹ این برنامه را با هم مشق کردیم و برنامه و گام های خیلی موثری در هفته بسیج و دهه فجر برداشته و به بهره برداری رسید.

در این آیین تعدادی نهال به یاد و نام شهدا غرس شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها