لطفاً کمی صبر کنید...

۱۵ پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده برای محصولات کشاورزی صادر شد

شناسه خبر: 76404 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

از سال گذشته تاکنون ۱۵ پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها برای محصولات کشاورزی بانوان روستایی در استان کرمانشاه صادر شده است. به گزارش ادوار خبر، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: اداره کل استاندارد برای ۱۵ سایت باغی و زراعی با تناژ ۲ هزار و ۲۰۰ تن زیر کشت محصولاتی همچون سیب درختی، […]

از سال گذشته تاکنون ۱۵ پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها برای محصولات کشاورزی بانوان روستایی در استان کرمانشاه صادر شده است.

به گزارش ادوار خبر، مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه گفت: اداره کل استاندارد برای ۱۵ سایت باغی و زراعی با تناژ ۲ هزار و ۲۰۰ تن زیر کشت محصولاتی همچون سیب درختی، زیتون، گوجه فرنگی، کدو آجیلی، آلبالو، گیلاس، نخود، پیاز، انجیر، زعفران، آفتابگردان و انار پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها صادر کرده است.

نیازی افزود: در این محصولات آزمایشات آب و خاک و برگ، مبارزه بیولوژیکی با آفات و بیماری‌ها صورت گرفته است که نتیجه‌ی آن نشان داد در تمامی موارد، وجود مواد آلاینده از قبیل فلزات سنگین، باقیمانده آفت‌کش‌ها، نیترات ومایکوتوکسین‌ها نیز کمتر از حد مجاز ذکر شده در استاندارد ملی است.

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه افزود: این طرح باعث ارتقای سطح مهارت‌های حرفه‌ای زنان و دختران در بخش کشاورزی، ترویج فرهنگ استاندارد، آموزش استاندارد سازی محصولات کشاورزی می‌شود.

نیازی گفت؛ تلاش می شود با به کارگیری این استاندارد‌ها و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط برای برند سازی و ارتقای کیفی محصولات اقدام شود.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها