لطفاً کمی صبر کنید...

کرونا در ایران۷۳ قربانی گرفت

شناسه خبر: 76301 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۳ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است. به گزارش […]

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۳ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۷۳۶ نفر رسیده است.

به گزارش ادوار خبر، سیما سادات لاری روز چهارشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۶ اسفند ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۷۴۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۷۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۲۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۷۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: اکنون ۱۱ شهرستان قرمز، ۵۲ شهرستان نارنجی، ۲۱۷ شهرستان زرد و ۱۶۸ شهرستان آبی هستند و شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی ادامه داد: هفته سلامت مردان را تبریک می گوییم و با توجه به شعار این هفته که توجه بیشتر به سلامت مردان است اعلام می کنیم با وجود اینکه ابتلا به کووید۱۹ مربوط به جنسیت خاصی نیست اما شدت موارد ابتلا و مرگ و میر این بیماری در مردان بیشتر است و ویژگی های بیولوژیک می تواند از دلایل مهم ابتلای بیشتر مردان به این بیماری باشد.

لاری افزود: هفته سلامت مردان فرصتی برای افزایش آگاهی و ترغیب این عزیزان به حفاظت بیشتر از خود در برابر کووید۱۹ است. پایان این هفته مصادف میلاد حضرت امام علی (ع) و روز گرامی داشت مقام پدر است. ضمن تبریک این روز به خصوص به پدران و مردان شاغل در نظام سلامت از تلاش های خالصانه آنها قدردانی می کنیم و از خداوند سلامت و تداوم خدمت به مردم را برای آنان مسئلت داریم.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها