لطفاً کمی صبر کنید...

دکتر توسلی زاده: وکلا مامور به انجام وظیفه هستند

شناسه خبر: 76277 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

رئیس کل دادگستری استان همزمان با روز وکیل با حضور در کانون وکلا کرمانشاه ضمن تبریک این روز به جامعه وکلا و نگاه و نظر به اهمیت کار وکیل در مواجهه با حق و عدالت ، بر ضرورت درک این جایگاه تاکید کرد و یادآور شد وکیل مامور و مکلف به انجام وظیفه خود در […]

رئیس کل دادگستری استان همزمان با روز وکیل با حضور در کانون وکلا کرمانشاه ضمن تبریک این روز به جامعه وکلا و نگاه و نظر به اهمیت کار وکیل در مواجهه با حق و عدالت ، بر ضرورت درک این جایگاه تاکید کرد و یادآور شد وکیل مامور و مکلف به انجام وظیفه خود در چارچوب قوانین و مقررات است و نه حصول نتیجه.

دکتر توسلی زاده افزود یک وکیل به عنوان معتمد موکل خود می تواند در فرایند یک پرونده و پذیرش آراء صادره از سوی موکل موثر باشد و این مهم می تواند با آموزش حقوقی به طرفین دعوا و شناختن ظرائف حقوقی از سوی موکل حاصل شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه موظف به حل مشکلات مردم هستیم تصریح کرد در کنار مرتفع ساختن مشکلات عمده و عدیده مردم ، داشتن رابطه خوب با ایشان در عمل و نه در شعار، از اصولی است که باید رعایت کنیم و ما به عنوان جامعه قضائی و شما در جامعه وکلا نیازمند آنیم و باید سرمایه اجتماعی که قوام جامعه بر آن است افزایش دهیم.

عالی ترین مقام قضائی در استان خاطر نشان ساخت خوشبختانه امروز توانستیم رابطه بسیار خوبی بین دستگاه قضائی و مردم ایجاد کنیم و این مهم زمانی میسر می شود که ما خود را از مردم بدانیم و با گوش دادن به حرف مردم ، به آنها کمک کنیم و به نوعی در رابطه خود با مردم ایجاد اعتماد کنیم .

دکتر توسلی زاده در بخش دیگری از سخنان با بیان توصیه هایی به وکلا اظهار داشت امانتداری از اصولی است که یک وکیل باید به آن پایبند باشد و این اخلاق حسنه باید در جهات مختلف اعم از دستگاه قضائی ، طرفین دعوا و موکل رعایت شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه دادن آموزش های حقوقی لازم به مردم توسط وکلا را از دیگر انتظارات برشمرد و گفت وکیل در جریان فرایند دادرسی باید با دادن آموزش های حقوقی لازم به موکل خویش او را برای پذیرش آراء صادره آماده و اقناع کند چرا که این موضوع با اهمیت، می تواند از اختلافات بعدی و طرح دعوی به طرق دیگر جلوگیری نماید.

کمک به فرایند سازش توسط وکلا از دیگر موکدات دکتر توسلی زاده بود . ایشان تاکید کرد سازش کم هزینه ترین و در عین حال کوتاهترین راه ممکن در فرایند قضائی است . یک وکیل می تواند با نزدیک کردن اذهان طرفین دعوا از مشکلات عدیده آنها بکاهد و فرایند دادرسی را در خارج از دادگستری مدیریت کند و به سرانجام برساند.

ایشان ادامه داد همواره توصیه و تاکید ما به همکاران خود در دادگستری این بوده است که موضوع سازش را در تمامی پرونده ها پیگیری کنند و حتی جایی که می خواهند منع تعقیب صادر کنند ابتدا مصالحه ایجاد کنند چرا که معتقدیم با این شیوه راه بر اختلافات بعدی بسته می شود.

دکتر توسلی زاده بار دیگر با تاکید بر دادن اطلاعات حقوقی دقیق از سوی وکیل به موکل توصیه کرد این مهم می تواند پذیرش آراء صادره را از سوی موکل میسر کند و به نوعی به اقناع موکل کمک کند . با این شیوه نوعی آسودگی خاطر فراهم می شود. و از سوی دیگر اداره جامعه را آسانتر و کم هزینه تر می کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در پایان بر انعقاد تفاهم نامه میان دادگستری و کانون وکلا با موضوعات مهمی از جمله کمک به حل مشکلات مردم ، سازشی کردن دعاوی و نیز افزایش سرمایه اجتماعی و مواردی از این دست تاکید و توصیه کرد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها