لطفاً کمی صبر کنید...

کرونا جان ۸۹ نفر ایرانی دیگر گرفت

شناسه خبر: 76208 سرویس: اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است. به گزارش […]

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۹ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۹ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است.

به گزارش ادوار خبر، سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۸ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۸ هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۸۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین سه هزار و ۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۴۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، در حال حاضر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی افزود: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: همه گروههای سنی از جمله کودکان و نوجوانان در معرض خطر کرونا هستند بنابراین استفاده از ماسک برای محافظت از کودکان ضروری است، البته برای کودکان باید از ماسک های مناسب با اندازه صورت استفاده شود.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: باید به کودکان آموزش داده شود که تحت هیچ شرایطی ماسک خود را با کسی تعویض نکنند به بخش جلوی ماسک دست نزنند و برای خارج کردن ماسک از بندهای آن استفاده کنند. کودکان باید بیاموزند که در صورت مرطوب شدن ماسک باید آن را در سطل در دارد بیندازند.

وی گفت: در صورتی که کودک اختلال شناختی یا تنفسی یا بیماری نقص ایمنی دارد یا به بیماری هایی مثل سرطان مبتلاست. برای استفاده از ماسک حتما باید با پزشک مشورت شود.

لاری ادامه داد: اگر کودکان مهارت لازم برای استفاده از ماسک را ندارند مانند کودکان دچار اختلال تکاملی، ناتوانی یا کم شنوایی یا معلولیت بهتر است به جای ماسک از محافظ صورت یا شیلد استفاده شود و محافظ های چند بار مصرف نیز باید هر چند وقت یکبار به درستی با آب و مواد شوینده شست و شو یا با الکل ۷۰ تا ۹۰ درصد ضدعفونی شوند.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها