لطفاً کمی صبر کنید...

برای تامین واکسن هیچ محدودیتی نداریم

شناسه خبر: 76093 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

معاون اول رییس جمهوری گفت: در هیچ مقطعی به دلیل گران بودن واکسن خارجی دولت در خرید آن تعلل نکرده است؛ ما برای تامین واکسن باوجود تمام فشارهای اقتصادی، محدودیت نداریم. به گزارش ادوار خبر، اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب، با عنوان اینکه در روزهای آینده کار […]

معاون اول رییس جمهوری گفت: در هیچ مقطعی به دلیل گران بودن واکسن خارجی دولت در خرید آن تعلل نکرده است؛ ما برای تامین واکسن باوجود تمام فشارهای اقتصادی، محدودیت نداریم.

به گزارش ادوار خبر، اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب، با عنوان اینکه در روزهای آینده کار واکسیناسیون کرونا در کشور آغاز خواهد شد اظهار داشت: هیچ فردی در نقاط مختلف کشور نباید در رابطه با تزریق واکسن کرونا احساس تبعیض کند.

جهانگیری افزود: کار ساخت واکسن داخلی کرونا به نقاط خوبی رسیده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اکنون مکلف شده است که سازوکارهای لازم و دستورالعملی شفاف برای تزریق واکسن کرونا در کشور تهیه و تنظیم کند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: در مقطعی آمریکایی‌ها برای خرید واکسن و رساندن پول ایران به شرکت های تولیدکننده واکسن مزاحمت ایجاد کردند و به محض اینکه راه های جایگزین پیدا شد توانستیم خریدهای موردنظر را انجام دهیم.

جهانگیری تشریح کرد: تاخیر در انتقال پول و مزاحمت های آمریکا امکان دارد نوبت ما برای تحویل واکسن با تاخیر روبه رو شود اما امیدواریم هرچه زودتر واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت وارد ایران شود.

معاون اول رییس جمهوری عنوان کرد: با تکیه بر توان دانشمندان ایرانی در چند گروه کار ساخت واکسن داخلی به نقاط بسیار خوبی رسیده است و در آینده‌ای نه چندان دور حتما واکسن ایرانی کرونا نیز عرضه می شود.

جهانگیری گفت: ویروس کرونا یک معضل جهانی است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه مقابله با بحران کرونا کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است.

وی خاطرنشان کرد: مدیران، علما و صاحب نظران در زمینه اقناع مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی خوش درخشیدند و نشان دادند که برای دین مبین اسلام حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد.
معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: کسی تصور نمی کرد حرم امام رضا(ع) و نماز جمعه تعطیل شوند اما دیدیم که علاوه برتعطیلی رهبر معظم انقلاب نیز مراسم عزا را به صورت یک نفره برگزار کردند و نشان دادند که سلامت مردم همواره در اولویت است.

جهانگیری گفت: با اشاره به کمبود امکانات در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، امروز وضعیت جمهوری اسلامی ایران از نظر تجهیزات و امکانات مقابله با بیماری کرونا عالی است و دغدغه ای در این زمینه وجود ندارد.

جهانگیری بر زلزله سال ۹۶ کرد و گفت: عملیات بازسازی پس از آن را یکی از نمونه های موفق مدیریت جمهوری اسلامی ایران است.

معاون اول رییس جمهوری افزود: ما زلزله های بزرگی همچون زلزله بم را پشت سر گذاشته بودیم اما وسعت زلزله کرمانشاه و حجم تخریبی که اتفاق افتاد بسیار تکان دهنده بود.

جهانگیری با اشاره به تخریب بسیاری از ساختمان های نوساز دولتی و خصوصی در این زلزله اظهارداشت: افرادی که در آن زمان از بودجه دولتی و پول مردم استفاده کرده و ساختمان های مقاومی نساخته بودند، خیانت کردند.

وی بازسازی واحدهای روستایی را یکی از دستاوردهای دولت پس از زلزله دانست و گفت: ساختمان هایی که پس از زلزله کرمانشاه ساخته و یا بازسازی شدند در چندین زلزله پس از آن نیز به خوبی مقاومت کردند.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: کج اندیشان، جمهوری اسلامی ایران را به کم کاری در بازسازی مناطق زلزله زده متهم می کنند در حالی که امروز بیش از ۱۰۰ هزار واحد در مناطق زلزله زده تعمیر و بازسازی شده اند.

جهانگیری همچنین ادامه داد: به واسطه سیل ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور تخریب شدند که در یک بازه کوتاه نیز تمام آنها مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفتند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به در خواست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای تامین تجهیزات بیمارستانی در این استان اشاره و تاکید کرد که به زودی برای تامین تجهیزات مورد نظر اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها