لطفاً کمی صبر کنید...

دادستان کرمانشاه:بیشتر شدن نظارت ها بر نرم افزارهای خرید و فروش/ رسیدگی ویژه به پرونده اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش

شناسه خبر: 76017 سرویس: اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ

دادستان کرمانشاه با توجه بر توسعه روز افزون تعداد نرم افزار های خرید و فروش اعلام کرد: نظارت بر نرم افزارهای خرید و فروش بیشتر می شود. به گزارش ادوار خبر، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به توسعه روز افزون تعداد نرم افزار های خرید و فروش در فضای مجازی، […]

دادستان کرمانشاه با توجه بر توسعه روز افزون تعداد نرم افزار های خرید و فروش اعلام کرد: نظارت بر نرم افزارهای خرید و فروش بیشتر می شود.

به گزارش ادوار خبر، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به توسعه روز افزون تعداد نرم افزار های خرید و فروش در فضای مجازی، اظهار کرد: متاسفانه گاها در برخی از این نرم افزار ها بدون اینکه نظارت چندانی روی آنها باشد آگهی های خرید و فروش اجناس ممنوعه همچون سلاح و مهمات، مواد مخدر، مشروبات الکلی و … هم مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: در این راستا، از پلیس فتای استان می خواهیم که روی این نرم افزارها، بویژه نرم افزار دیوار که مردم بیشتر از آن استفاده می کنند، نظارت بیشتری داشته باشد و در صورت مشاهده هرگونه خرید و فروش اجناس ممنوعه آن را به دادسرای استان گزارش دهد.

دادستان کرمانشاه در ادامه بر لزوم برخورد با افرادی که در فضای رسانه ای دست به اقدامات مجرمانه هم می زنند تاکید کرد و گفت: انتظار می رود پلیس فتای استان نسبت به شناسایی افرادی که در فضای رسانه ای و مجازی به اقدامات غیرحرفه ای و باج خواهی از مسئولین، تهدید و اخاذی و از این قبیل اشتهار دارند، اقدام کند.

وی در ادامه با اشاره به روند افزایشی آمار مرتبط با تحرکات اراذل و اوباش در برخی از مناطق کشور و بازتاب گسترده و منفی این موضوع در سطح افکار عمومی و تاثیر این امر بر ایجاد احساس ناامنی بین شهروندان، اعلام کرد: در این راستا، از دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان های تابعه و معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خواسته ایم، تا به منظور پیشگیری از تحرکات اراذل و اوباش در استان اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

کرمی خاطرنشان کرد: همچنین نیروی انتظامی با همکاری دستگاه های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و مستندات سازی اقدامات مجرمانه این عناصر، بروزرسانی بانک اطلاعاتی اراذل و اوباش شناسنامه دار و نوظهور و برخورد قاطع قانونی با عوامل مخل نظم و امنیت عمومی اقدام کند.

وی تاکید کرد: پیگیری ویژه پرونده های مرتبط با اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش و برخورد قاطع با آنها نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: شوراهای تامین شهرستان ها هم برنامه ریزی مستمر برای مقابله با تحرکات اراذل و اوباش را در دستور کار خود قرار دهند و ضمن ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاهی از بروز هرگونه ناامنی احتمالی جلوگیری کنند.

وی در ادامه اعلام کرد: همچنین برخورد با افرادی که در حالت مستی و یا استفاده از مواد مخدر و روانگردان اقدام به رانندگی می کنند، در دستور کار پلیس راه و فرماندهی راهور استان قرار گیرد.

انتهای پیام/*

نظرات
در پاسخ نظر
برگزیده
پربیننده‌ترین‌ها